Android İçin En İyi Ekran Kaydetme Uygulamaları

Android işletim sistemine sahip olan cihazlarda ekran kaydı yapabilmek için yan uygulamalardan destek alınması gerekir. Google Play Store üzerinden edinilebilecek ücretsiz ekran kaydı uygulamaları, cep telefonunun ekranında yapılan işlemleri kaydeder ve video formatına dönüştürür. Böylece sosyal medya uygulamalarında da ekran kaydı videosunun paylaşılması mümkün olur. Android için en iyi ekran kaydetme uygulamaları sayesinde ekran da özelleştirilebilir. Kimi ekran kaydetme uygulamaları ekran üzerine gömülü bir filigran logosu ile kullanılırken, filigran içermeyen uygulamalar da ücretsiz şekilde mağazada bulunabilir. Android cihazlar için tercih edilebilecek en iyi ekran kaydetme uygulamalarından yüksek oranda verim almak mümkün olur.

AZ Screen Recorder

Android cihazlar için tercih edilebilecek ekran kaydetme uygulamaları içerisinde yer alan AZ Screen Recorder, bir milyondan fazla kullanıcı sayısına sahiptir. Kök erişimi gerektirmemesinden ötürü kolay bir şekilde kullanımı sağlanabilir. Ekran kaydı için zaman kısıtlaması içermeyen AZ Screen Recorder uygulamasında filigran da yoktur. Video oluşumu esnasında HD ya da full HD seçenekleri ile kayıt yapılabilir. Kayıt esnasında duraklatma ve sonrasında devam etme seçenekleri mevcuttur. Durdurulan video otomatik olarak cihazın galerisine kaydedilir. AZ Screen Recorder uygulamasının Pro sürümünde reklam kaldırma, geri sayım aracı ve Magic düğmesi gibi seçenekler yer alır.

Super Screen Recorder

Android cihaz kullanıcılarının ekran kaydetmek için tercih edebilecekleri uygulamalardan bir diğeri Super Screen Recorder uygulamasıdır. Uygulamanın özellikleri;

  • Kullanıcı dostu bir ara yüze sahip olması
  • Kayıtlar için zaman sınırı konmaması
  • Bit ayarları, kare hızları ve çözünürlüğün kullanıcı tarafından ayarlanabilmesi
  • Yüzen pencerenin gizlenebilmesi
  • Video kaydının düzenlenebilmesi için Facecam ya da GIF Maker uygulamalarının direk olarak kullanılması şeklinde sıralanabilir.

Kapsamlı bir video kayıt aracı olarak binlerce kişi tarafından tercih edilmiştir. Filigran içermeyen ücretsiz kayıt uygulamaları içerisinde yer alır. Reklam destekli modu ücretsiz versiyonda yer alır. Uygulama içi satın alım ögeleri ile Super Screen Recorder uygulamasını daha etkili bir şekilde kullanabilmek mümkün olur.

DU Recorder

Turuncu renginin dikkat çeken tasarımı ile birlikte hazırlanmış olan DU Recorder uygulaması, Android cihazlarda tercih edilebilecek kayıt uygulamalarından bir tanesidir. 10 milyondan fazla kez indirme ile bu zamana kadar en çok indirilen kayıt uygulamalarından biri olmayı başarmıştır. Yerleşik düzenleyicisi sayesinde kaydedilen videonun daha sonra düzenlenebilmesi mümkün olur. Zaman sınırı olmayan bu uygulama köklü erişim gerektirmez. Filigranlı kayıt uygulamasıdır ve kaydedilen her videonun üzerinde uygulamanın adı yazar. Öne bakan kamera, bit hızı, video çözünürlüğü, kare hızı, GIF oluşturucu ve daha pek çok özellik uygulama içerisinde yer alır. Türkçe de dahil olmak üzere 20 farklı dilde kullanılabilir. Reklam içermediği için en çok tercih edilen uygulamalar arasında kendisine yer bulmuştur.

Mobizen Screen Recorder

Android cihazlarda tercih edilebilecek kayıt uygulamalarından bir diğeri Mobizen Screen Recorder uygulamasıdır. Oyun, video, uygulama ya da ekran kaydı alınmasına yardımcı olan işlevsel bir uygulama olarak bilinir. Facecam kullanılarak da ekran kaydını yakalayabilmek mümkün olur. Android cihazlar için üretilmiş bir uygulama olduğundan dolayı eşsiz video düzenleme araçları geliştirilmiştir. Uygulama içerisinde Temiz Kayıt Modu adı verilen bir seçenek bulunur. Bu seçenek sayesinde filigransız kayıt yapabilmek mümkün olur. Google Play Store üzerinden ücretsiz bir şekilde indirilebilir. Reklamlıdır ve uygulama içi satın alımlar sayesinde daha verimli bir şekilde kullanımı sağlanabilir. Android cihazlar kullanılabilecek ekran kaydı uygulamaları bir çok farklı seçenek ile değerlendirilebilir. Kullanıcının uygulamadan ne beklediği kilit noktayı oluşturur.

Apowersoft

Apowersoft, başarılı uygulamaların yayıncısı olarak mobil telefonlarda ekran görüntüsü ve video kaydetme konusunda harika bir uygulama sunuyor. Android Recorder, telefonunuzla bilgisayarınız arasında bağlantı kurarak ekranınızı anlık olarak bilgisayarınıza yansıtabilmenizi ve kolayca video çekebilmenizi sağlıyor. Android Recorder, Chromecast alıcısına sahip olmasıyla telefon ekranınızı gerçek zamanlı olarak bilgisayara yansıtmak için kolay bir yol sunuyor. Bilgisayarınıza aldığınız görüntülerin kaydedilmesine ve düzenlenmesine olanak tanıyan uygulama, özelleştirilebilir ayarlara da sahiptir. Oynadığınız oyunların veya kullandığınız programların ekranlarını kolayca kaydedebilir ve hemen paylaşabilirsiniz. Uygulamayı kullanmak için telefonunuzun ekran paylaşımı özelliğine sahip olması gerekmektedir. Eğer bu özellik telefonunuzda mevcutsa, telefon ekranını bilgisayarınızla paylaşmanız ve ardından uygulamayı açmanız yeterlidir. Android, tablet, bilgisayar teknik servisi için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.Call Now Button