Yazıcı Tamir ve Bakım

ALFA BİLİŞİM
_

Tuzla Yazıcı Servisi

En Yakın Yazıcı Tamircisi

Ofis çalışanlarının en büyük baskı yardımcısı yazıcılar arızalandıklarında ofiste her şey karışabilir. Acil yazıcı onarımı ihtiyacınızda hemen bizi arayın.

İstanbul içi servis aracımız yazıcıları adresten alıp tamir edildikten sonra geri adrese teslim etmektedir.

 • Samsung Yazıcı Servisi
 • Xerox Servisi
 • Brother Yazıcı Servisi
 • Hp Yazıcı Servisi
 • Canon Yazıcı Servisi
 • OKI Yazıcı Servisi
Özel Servis
_

Yazıcı Markaları

Yazıcı Tamir Servisi

Canon, Hp, Samsung, OKI, Xerox, Epson, Brother, Lexmark, Kyocera gibi bütün siya beyaz yazıcı, renkli yazıcı ve fotokopili yazıcı için garantili yazıcı tamir hizmeti sunuyoruz.

Yazıcı Nasıl Tamir Edilir?

_
 • Çağrı merkezimize başvurmanızla birlikte yazıcı tamir servisi ekibimizdeki görevli personelimiz yerinde servis aracımızla işyeri veya evize gelerek cihazı form karşılığında teslim alır.
 • Gün içerisinde yazıcı teknik servis alanına ulaşan yazıcılar ücretsiz arızası belirlenir. Teknik personel cihazın mevcut durumu hakkında rapor ve yazıcı tamir fiyatı tarafınıza iletilir.
 • Yazıcı tamiri için onay verirseniz cihazın tamiratı yapılır. Onay vermezseniz ücret talep edilmeden yazıcı iade edilecektir
 • Yazıcı onarımı ve bakımı tamamlandıktan sonra en kısa süre tarafınıza cihaz teslim edilecektir.
 • Yazıcı onarımı için 3 aylık tamir garantisi vermekteyiz.
 • Mevcut tüm marka yazıcılar için 100% garantili toner dolumu yapmaktayız.
 • Bütün alışverişlerinizde fatura veya fiş talep edebilirsiniz.
 • Merak ettiğiniz diğer sorular için bizi 0216 493 1938 nolu yazıcı teknik servis numarası üzerinden arayabilirsiniz.
 • Adisyon yazıcı tamiri, Argox barkod yazıcı tamiri, Argox etiket yazıcı tamir ihtiyacınızda bizi arayabilirsiniz.

Yazıcı Anakart Tamiri

_

Yazıcı anakartı üzerinde minik işlemci, ram ve diğer donanımlarıyla bilgisayardan gelen verinin kağıda döktürülmesi için gerekli cihazdaki beyin işlemlerini yapmaktadır.

Cihaz üzerlerinde yazıcı anakartları marka ve sürüm farklılıklarından dolayı bir anakart diğer cihazlara uyum sağlamayacaktır. Örneğin 3d yazıcı tamir ihtiyacınız varsa bu yeni nesil bir teknoloji olduğu için mevcut yazıcı anakartının tamir edilmesi, benzer başka bir cihazdaki anakartın buraya transfer edilmesi veya yazıcı teknik servisi üzerinden yenisini talep etmek çözüm olacaktır.

Alfa bilişim olarak mevcut anakartların onarımında veya sıfır veya ikinci el yazıcı anakart temini yapabilmekteyiz.

Bütün yazıcı mainboard ihtiyacınızda bize ulaşın.

Yazıcı Arızaları ve Çözüm Yolları

_

Yazıcı yazdırmama hatası durumunda öncelikle yazıcının elektrik fişinin prize ve USB kablosunun bilgisayara takılı olduğundan emin olun.

Yazıcının üzerindeki ışıklara bakın herhangi ikaz ışığı yanıyorsa ışığın yanındaki ikaz simgesine bakın.

Herhangi bir ikaz ışığı yanıyor ve anlam veremediyseniz yazıcıyı açma kapama düğmesinden kapatıp yeniden açınız.

Bazı durumlarda yazıcı biriktirme sorunu yaşayabilir bu durumda yazıcı resetlemek için yazıcıyı kapatıp açınız ve tekrar yazıyı gönderin.

Yazıcı simsiyah çıkartıyorsa muhtemel lazer yazıcı kullanıyorsunuzdur ve yazıcı toneri ile ilgili probleminiz olabilir toner yuvasının olduğu alanı dikkatli bir şekilde açın tonerin boyasını kontrol edin.

Bir sorun tespit edemezseniz toneri dolum kontrolü için toner dolum merkezine götürün.

HP yazıcı tamiri işlemlerinde cihaza tank takılması talep ediliyor ancak HP kartuşların hava almasından dolayı HP yazıcılarda sağlıklı çalışmamaktadır.

Bunun dışında yanlış tank kullanımı ve tank püskürtme ucunun yukarıda olması mürekkep akıtmasına neden olabilmektedir.

Samsung yazıcı tamiri için en çok aldığımız soruların başında yazıcım görünmüyor şikayeti geliyor

Bu durumla karşı karşıya kaldıysanız cihanızın açık olduğundan ve yazıcı bağlantı kablosu takılı olduğunu kontrol ediniz.

Bunlara rağmen yazıcı görünmüyorsa farklı bir USB kablosuyla tekrar deneyiniz. Hala çalışmazsa yazıcı teknik servisi birimimizi arayabilirsiniz.

HP tamir servisleri için gelen taleplerde yazıcı duraklatıldı şikayeti alıyoruz. Bu hatayı alıyorsanız. Windows 7, 8 ve 10 işletim sisteminde denetim masasında yazıcılar kısmını açın Denetim Masası>Aygıtlar ve Yazıcılar üzerinden duraklatıldı hatasını veren yazıcıya gelip Yazdırılan Öğeyi Göster seçeneğine tıklayın sonrasında Yazdırmayı Duraklat ve Yazıcıyı Çevrimdışı Kullan seçeneklerinin üzerlerine gelerek tıklayın ve işareti kaldırın ve sonrasında sorun çözülecektir.

Epson yazıcı tamiri için başvuran kullanıcılar bazı durumlarda kartuş dolu ama yazmıyor şikayeti ile başvuruyor bu durum var ise kartuşu yazıcınızdan çıkarın ve boya çıkan kısmını nemli bir peçete üzerine bu ucu hafifce bastırarak biraz bekleyin sonrasında yazıcı kartuşu yerine takarak tekrar çıktı almaya çalışın. Bu uygulamaya rağmen çalışmazsa kartuş dolum merkezine başvurmanız faydalı olacaktır.

Sistem çubuğu üzerindeki yazıcı simgesini tıklayın. Karşınıza gelen küçük pencerede bekleyen listelenmiş tüm belgeleri silin. (Not: Belgenin kendisini silmeyin, bekleyen yazma işlerini silmeniz gerekiyor.) Xerox yazıcı tamiri işlemlerinde gördüğümüz hala silinmemesi durumunda yazıcıyı bir kez kapatıp açın ve tekrar deneyiniz.

Bitmeyen kartuşlu yazıcı tamiri arızalarında çoğunlukla başvurulan durum bu çoğunla kartuş yazma kısmındaki kılcal damarlarda meydana gelen tıkanmalardan dolayı veya tankta boyaların kalmamasından dolayı kağıdı boş olarak çıkartabilmektedir.

Lazer yazıcı tamiri için karşılaştığımız arızalardandır eğer lazer yazıcıların drum bozuk olursa veya özelliğini yitirecek olursa kağıt boş çıkabilir.

Eğerki ilk sayfa yazıyor sonraki sayfa boş çıkıyorsa belgenizdeki ikinci sayfayı belgeden kaldırıp tekrar yazdırmayı deneyin.

Bu yazıcı arızası genelde yazıcının donanımsal kısmındanda kaynaklanabilir, örneğin kablosu bozuk olabilir ,driverı doğru tanımamış olabilir veya bilgisayarın portlarında bir sorun vardır. Lexmark yazıcı tamiri destek hizmetlerinde gelen bu arıza için Alfa bilişim yazıcı servisi birimimizi arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Canon yazıcı tamiri için gelen destek talebinde yüklü yazıcı yok hatası eski model yazıcınızı yeni işletim sistemine taktığınızda alabilirsiniz bu yazıcı arızaları için yazıcı güncel driver sürümünü canon sitesinden indirip yükleyerek sorunu düzeltebilirsiniz.

Yazıcı Servis Bölgelerimiz

_

İstanbul, Tuzla, içmeler mahallesinde bulunan printer teknik servis ofisimizden Pendik, Kurtköy, Çayırova, Gebze, Orhanlı, Aydınlı Deri Sanayi, Aydınlı Deri Yan Sanayi, Mermerciler Sanayi Sitesi, Boyacılar Sanayi Sitesi, Birmes Sanayi Sitesi, Tuzla Oto Sanayi Sitesi, İstanbul Organize Deri Sanayi Bölgesi, BOSB, İAYOSB, Kimya Sanayicileri Organize Sanayi Bölgesi, Plastikçiler Sanayi Bölgesi adresten yazıcı ve toner, kartuşlarınız alınıp bakımları yapıldıktan sonra adresinize teslim edilmektedir.