Skip links

Küçük İşletmeler İçin Fotokopili Yazıcı Önerileri

Küçük İşletmeler İçin Fotokopili Yazıcı Önerileri

Yazıcı önerileri; küçük işletmeler, ofisler ve evlerde, yazıcı cihazlarına ihtiyaç duyulmaktadır. Fotokopili yazıcı cihazları, çıktı alma, belge çoğaltma işlemleri için kolaylık sağlayacaktır. Küçük işletmeler için fotokopili yazıcı önerileri teknolojik gelişmelere göre yapılmaktadır. Günümüzde, bilgi transferi işlemleri, elektronik posta yöntemi ile yapılıyor olsa da arşiv amaçlı evrak çıktısı almak gerekebiliyor. İşletmeler, evrak çıktı ve fotokopi işlemleri için maliyetleri mümkün olduğu kadar düşük tutmaya çalışmaktadır. İleri teknoloji sayesinde, yazıcı cihazları, hem yazıcı hem de fotokopi cihazı olarak kullanılmaya başlanmıştır. Küçük işletmeler, küçük ebatlı ve ekonomik cihazları kullanmayı tercih ediyorlar.

yazıcı önerileri

Fotokopi özelliği olan yazıcı çeşitleri, mürekkep türlerine çeşitlere ayrılmaktadır. Yazıcı çeşitleri, inkjet ve matrix olarak üretilmektedir. İnkjet yazıcılar, mürekkep püskürtmeli yazıcılardır. Matrix yazıcılar ise nokta vuruşlu yazıcılar olarak piyasada yer alıyor. Diğer yazıcı türü de lazer yazıcıdır ve tüm işletmelerde, evlerde tercih edilen fotokopili yazıcılardır. Lazer yazıcılar, hızlı çalışmakta ve sarf malzemeleri daha ekonomik olmaktadır. Lazer yazıcılar ihtiyaç durumlarına göre siyah beyaz ya da renkli yazıcı olarak ayrı ayrı üretiliyor ve satılıyor.

yazıcı alırken dikkat edilmesi gereken hususlar

Küçük işletmeler, fotokopili yazıcı ürünlerini alarak, belge baskı maliyetlerini düşük tutmayı amaçlamaktadır. Yazıcı alırken nelere dikkat edilmesi gerekiyor bilinmeli ve öneriler dikkate alınmalıdır.

  • Yazıcı işlevi,
  • Baskı türü,
  • Kağıt boyutu ve gramajı,
  • Yazıcı bağlantı şekli,
  • Baskı kalitesi,
  • Çözünürlük,
  • Çift yönlü baskı,

En çok dikkat edilmesi gereken husus, yazıcı işlevi özellikleridir. Yazıcının, tarayıcı, fotokopi, fax gibi ihtiyaçları karşılıyor olabilmesi gerekiyor. Küçük işletmeler, bu özelliklere ihtiyaç duyuyorlarsa, çok fonksiyonlu yazıcı çeşitlerini seçmelidir. Kullandığınız yazıcılarda sorun oluşması durumunda firmamızın Yazıcı Tamiri hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

yazıcı özellikleri

Küçük ve büyük işletmeler, ofis işlemlerinde ihtiyaç durumlarına göre yazıcı özelliklerini iyi incelemelidir. Fotokopili yazıcı özelliklerinde, baskı türü, renkli olarak tercih edilmelidir. Siyah beyaz yazıcı türlerine göre renkli yazıcıların fiyatları biraz yüksek olsa da işletmelerin ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılayacak ve daha ekonomik olacaktır. Küçük işletmelerin kullanabileceği yazıcı çeşitlerinde kullanılacak olan kağıt boyutu belirlenmelidir. Ofis ortamında kullanılacak yazıcılarda, A5 – A4 – A3 boyut özellikleri belirlenmelidir. İşletmeler, yazıcılarda, sertifika basımı gibi işlemler yapacaklarsa, kağıt gramajına da dikkat etmelidir. İşletmelerde yazıcılar, bir ağ üzerinden kullanılmak isteniyorsa, wifi ve lan bağlantı özelliklerinin olmasına dikkat etmelidir. Kağıt baskı maliyetlerini düşürebilmek için yazıcının baskı kapasitesi bilinmeli ve işletme aylık ortalama çıktı sayısına göre yazıcı özelliklerini belirleyerek seçim yapmalıdır. Dikkat edilmesi gereken özelliklerden birisi de bir çıktının alınma süresidir. Hızlı çıktı özelliği olanlar, işletmelerde, zaman tasarrufu sağlayacaktır. Fotokopi makinesi kullananlar için Fotokopi Teknik Servisi hizmetimiz bulunmaktadır.

yazıcı önerileri

İnsanlar, evde kullanım ya da ofislerde kullanım durumuna göre çevrelerinden yazıcı tavsiyeleri almaya çalışırlar. Sürekli olarak form baskısı alacak olanlar için nokta vuruşlu yazıcılar önerilmektedir. Kurumlar arası yazışmaların yapıldığı yerlerde, lazer yazıcı çeşitleri ve fotokopili yazıcılar öneriliyor. Piyasada çeşitli yazıcı markaları bulunmaktadır. İhtiyaca göre yazıcı özellikleri belirlendikten sonra kaliteli marka ve fiyat seçenekleri karşılaştırılmalıdır. Küçük işletmelerde, A4- A5- A3 boyutlarında çıktı alındığı için lazer ya da mürekkep püskürtmeli yazıcıların alınması daha doğru olmaktadır. Fotokopili yazıcı alınmak istenildiğinde, bütçeye göre seçim yapılmalı ve baskı kalitesi yüksek olan gürültüsüz çalışan lazer yazıcılar ön plana çıkmaktadır. Yazıcı tavsiyelerini incelerken, ilk alış fiyatına değil daha sonra ihtiyaç olacak olan kartuş, toner maliyetlerine dikkat edilmelidir. Toner ve kartuş özellikleri incelenmeli ve çipli olmamasına, istenildiğinde, tekrar doldurularak kullanılabilmesine dikkat edilmelidir. Kartuş dolum işlemleri, küçük işletmelerin belge baskı maliyetlerini azaltacaktır. HP Yazıcı Servisi ve OKI Yazıcı Servisi hizmetlerimizden 7/24 saat yararlanmak için bize ulaşın.

Kategoriler
This website uses cookies to improve your web experience.
Call Now Button