Skip links

Oyuncular İçin 2021 Yılına Özel Ekran Kartı Tavsiyesi

Oyuncular İçin 2021 Yılına Özel Ekran Kartı Tavsiyesi

Ekran Kartı Tavsiyesi, ekran kartları bilgisayarların en verimli şekilde çalışması konusunda etken olan bir niteliğe sahiptir. Kullanılan bilgisayarlarda iyi tasarıma sahip bir ekran kartının bulunuyor olması daima grafik kalitesi açısından o cihazlardan maksimum düzeyde bir verimlilik almaya yardımcı olur. Bilgisayarlarını oyun amaçlı kullanmak isteyen oyun severler için bu durum çok daha fazla şekilde bir önem kazanmaktadır. Çünkü ilgili ekran kartının birçok oyunu yeterince güçlü şekilde kaldırabiliyor olması gereklidir. Bizde bu makalemizde sizlere Ekran Kartı Tavsiyesi yapacağız.

oyuncular için ekran kartı

Günümüzde ekran kartı üretimi yapan firmalar daima bir gelişim döngüsü içerisinde en kaliteli ürünleri ortaya çıkarmak için çaba göstermektedir. Bu durum 2021 yılında da kendisini sürdürmektedir. 2021 yılına özel olarak oyuncuların tercih edebileceği ekran kartı türleri arasında Nvidia GeForce RTX 3080 ve Nvidia GeForce RTX 2070 ön plana çıkıyor. Bunlara ek olarak AMD Radeon RX 5700 ve Nvidia GeForce GTX 1660 Super ekran kartları da tercih edilebilir bir durumda bulunuyor. Eğer ekran kartlarınızda sorun yaşıyorsanız firmamızın Bilgisayar Tamiri hizmetinden yararlanabilirsiniz. Bunun için bizimle iletişime geçmeniz yeterlidir.

ekran kartı tavsiyesi

1- Nvidia GeForce RTX 3080 Ekran Kartı Nvidia markasına ait olan RTX 3080 ekran kartı, kendi bünyesinde oldukça iyi türden özellikler barındırmaktadır. Çok iyi bir oyun performansı için bu ekran kartı oyun severler tarafında tercih edilebilir.

  • Yüksek çözünürlükte bir ekran desteği,
  • Farklı türden bileşenlerle kolay bir entegrasyon sağlaması,
  • Termal nitelikte tasarımıyla sessiz bir şekilde çalışabilmesi,
  • Yapay zekâ destekli bir DLSS altyapısına sahip bulunması,
  • 10 GB Micron kapasitesinde bir GDDR6X belleği,
  • 300 Watt gücüne sahip olması,

Günümüzde 2021 yılı için oyun severlerin tercih edebileceği en iyi ekran kartlarından biri olarak Nvidia GeForce RTX 3080 ekran kartı bu türden birtakım özellikleri bünyesinde barındırıyor. 2- Nvidia GeForce RTX 2070 Oyun severlerin için en üst düzey ekran kartlarından biri olan Nvidia GeForce RTX 2070 ekran kartı da yine tercih edilmeye uygun olanlar arasında yer almaktadır. Yapay zekâ ile desteklenmiş olan güçlü tasarımda grafikleri ve normalden 6 daha yüksek bir hız sunması bu ekran kartını diğerlerinden ayırıyor. SMS Turing çekirdeği olan RTX 2070 ekran kartı aynı zamanda bünyesinde 2304 CUDA çekirdeği de barındırıyor. Yine buna ek olarak bu harika tasarım ekran kartında 8 GB’lık bir GDDR6 bellek de yer alıyor. Yüksek bir GPU özelliğine sahip olan bu ekran kartı aynı zaman 4K çözünürlükte bir oyun oynama deneyimini de oyun severlere sunuyor. 3- AMD Radeon RX 5700 Ekran Kartı AMD tarafında oyun severlere özel şekilde tasarlanmış olan AMD Rodeon RX 5700 ekran kartı da yine performans konusunda çok iyi bir verimlilik sunuyor. AMD kullanıcılarının tercih listesinde yer alması gereken bu iyi tasarıma sahip ekran kartı 1440 p özelliğinde bir görünüm kalitesi sunuyor. Birbirinden farklı türde oyunu oldukça iyi bir başarıyla ve performansla açabilen AMD Radeon RX 5700, harika FPS elde edilmesine de olanak sağlıyor. AMD ekran kartları genel olarak fiyatları bakımından daha makul olabildikleri için tercihe uygun bir nitelik taşımaktalar. 4- Nvidia GeForce GTX 1660 Super Ekran Kartı Birçok bilgisayar oyununu yüksek bir performans derecesiyle çalıştırmaya fırsat tanıyan NVİDİA GeForce GTX 1660 Super ekran kartı, harika bir tasarım yapısına sahip bunuluyor. 1080p kalitesinde oldukça tatmin edici bir performans sunabilen bu kart, görüntü açısında oldukça iyi bir iş çıkarıyor. Turing altyapısıyla tasarlanmış olan GTX 1660 Super ekran kartı ürünü, en az üzerindeki ekran kartları kadar oyunlardan maksimum düzeyde bir verimlilik alınmasına yardımcı oluyor.

This website uses cookies to improve your web experience.
Call Now Button