Skip links

Notebook Menteşe Tamiri Nasıl Yapılır?

Notebook Menteşe Tamiri Nasıl Yapılır?

Notebook Menteşe Tamiri, Notebook bilgisayarlar günlük hayatta çok kullanılan araçlardır. Fakat zaman zaman kullanım esnasında farklı arızalarla karşılaşılmaktadır. Menteşe arızalanması da karşılaşılan arızalardan biridir. Menteşeler notebook ekranının ana gövdeye bağlandığı parçalardır. Bu parça notebookun ekranının kapatılmasını da sağlamaktadır.

Menteşe Neden Arızalanır?

Menteşeler ekranın açılıp kapanma özelliğini sağlamak için hareketli parçalardan oluşmaktadır. Bu nedenle uzun süre ya da hatalı kullanım nedeniyle arızalar oluşmaktadır. Özellikle notebookun yere düşürülmesi menteşe arızasına neden olabilmektedir. Ekranı açıp kapatırken hızlı hareket etmekte menteşelerin aniden zorlanmasına neden olacağından arızaya neden olabilir. Notebook Menteşe Tamirine ihtiyaç duyduğunuz da firmamızın Notebook Tamiri hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

Menteşe Arızası Tespiti

Menteşesi arızalanmış bir notebookun ilk olarak arızası incelenir. Arızadan etkilenen tüm bileşenler belirlenir. Çünkü bozulan bir menteşe çevresindeki parçalara da zarar verebilmektedir. Genellikle menteşe çevresinde ana gövde ile ekran arasındaki kablo bağlantıları bulunmaktadır. Bozulan menteşe kablolara hasar vermiş olabilir.

Kablolarında hasar görmesiyle ekrandaki görüntüde bozulma ya da tamamen görüntünün kaybolması gibi sorunlarla karşılaşılabilmektedir. Bozulan bir menteşe kendisini sabitleyen vidalarıda zorlayarak vida ayaklarının kırılmasına neden olabilmektedir. Daha da ilerleyen arızalarda notebookun alt kasasında ya da ekran kasasında kırık ve çatlaklar oluşturmaktadır.

Menteşe Onarımı

Tüm arızalı bileşenler tespit edildikten sonra notebook uygun ortam ve ekipman kullanılarak parçalanmaya başlanır. Parçalama işlemi arızayı gidermeye yönelik olarak gerekli parçaların sökülmesiyle yapılır. Parçalama esnasında da dışarıdan görünmeyen arızalar gözlenerek gizli arızalarında görülmesi sağlanır.

Arızalı parçalar tamamen söküldükten sonra onarımı mümkün olanlar onarılır. Onarımı mümkün olmayan parçaların ise yenisi temin edilir. Bu aşamadan sonra ise notebook yeni ve onarılmış parçalar ile birleştirilerek çalışır hale getirilir. Notebookun çalışması ve menteşe onarımı detaylı bir şekilde kontrol edilerek eksiklik görülmemesi halinde menteşe tamiri tamamlanmış olur. Notebook Menteşe Tamiri için firmamızın Tuzla Notebook Servisi ekibinden destek almak için iletişime geçebilirsiniz.

This website uses cookies to improve your web experience.
Call Now Button