Skip links

Canon Yazıcı Resetleme Nasıl Yapılır?

Canon Yazıcı Resetleme Nasıl Yapılır?

Canon Yazıcı Resetleme yapmak için kullanıcılar, her ne kadar sürümleri farklı da olsa arıza problemlerini çözmek için çok zorluk çekmezler. Çünkü hemen hemen teknik özellikleri aynıdır. Kullanmış olduğunuz cihazları düzenli aralıklarla bakımlarını yaptırmanız halinde ya da ürün seçimlerinizde seçici davranırsanız uzun süreli kullanma şansınız olacaktır.

Reset İşlemi İçin Ön Adımlar

Artık günümüzde her arızalanan cihazlarınızı teknik servise götürmenize gerek kalmadan internet üzerinden düzeltme şansınız bulunmaktadır.

Reset Programının Çalışması İçin Yapılan Adımlar

Canon yazıcı resetleme nasıl yapılır sorusuna kesin yanıtlar bulabilmeniz için, resetleme işlemlerinde öncelikle bazı adımlardan geçmeniz gerektiğini bilmelisiniz.

Bu adımlar:

  • Öncelikle Google Chrome ya da internet tarayıcıdan seçmiş olduğunuz ilgili siteye tıkladığınızda ZIP uzantılı arşiv formatından cihazınıza uygun olanını seçtikten sonra indiriniz.
  • İndirilen arşiv dosyası içerisinde CanonReset5103 klasörünü ve içerisinde bulunan reset programını kullanmış olduğunuz bilgisayarda masaüstüne indirme işlemini yapınız.
  • Arşiv dosyası içerisinden çıkan ST5103_0720 uygulamasını tıkladıktan sonra çalıştır butonuna basınız.
  • Daha sonra karşınıza çıkan ekranda yazılıma ait lisans aktivasyonunu tıklayınız.
  • Kullanıcı adı bölümüne büyük harflerle CANON yazınız.

Kullanıcı adının altındaki bölüme ise sitenin göndermiş olduğu şifreyi giriniz. Onayla butonuna bastıktan sonra kayıt tamamlandı yazısını gördüğünüzde işleminizi başarılı bir şekilde bitirmiş olacaksınız ve program çalışmaya başlayacaktır. Eğer Canon Yazıcı Resetleme işlemini yapamadıysanız Alfa Bilişimin Yazıcı Servisi hizmetinden yararlanabilirsiniz.

Resetleme Programı Çalışmazsa Ne Yapabilirim?

Bu alanda herhangi bir sorun ile karşılaşır iseniz şifrenizin süresi dolmuş ya da şifreniz geçersiz hale gelmiş olabilir. Böyle bir durumda Tuzla Yazıcı Servisi ekibimize ulaşarak destek alabilirsiniz.

Kategoriler
This website uses cookies to improve your web experience.
Call Now Button