Skip links

Power Bank Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Power Bank Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Taşınabilir şarj cihazı olarak bildiğimiz power bank günümüzde hepimiz için kurtarıcı bir ürün olarak karşımıza çıkar. Gelişen teknoloji ile birlikte cep telefonları ve tabletler hayatımızın vazgeçilmez bir parçası olarak yerini almış bir durumdadır. Hayatımızı oldukça kolay bir hale getiren bu cihazlar evde, okulda, iş yerlerinde ve dışarda kullanılıyor ancak en büyük problem şarjlarının bitmesi olarak görülüyor. Özellikle de gününüzün çoğunu dışarıda geçiriyorsanız bu oldukça büyük bir sorun olarak karşınıza çıkar. Bu soruna bir çözüm olarak power banklar ortaya çıkmış ve herhangi bir yerde biten şarjı biten cihazlarımızın şarjını doldurma konusunda yardımcı olmuştur. Pek çok kişi tarafından tercih edilen bu cihazlar günümüz teknolojileri içinde yerini almış bulunuyor. Peki, power bank alırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? Aldığımız her üründe olduğu gibi power bank alırken de dikkat etmemiz gereken bazı hususlar ile karşılaşılır. Bu hususlar şu şekilde sıralanabilir;

  • mAh değeri belirleme
  • Güç girişi ve güç çıkışının belirlenmesi
  • Şarj etme hızının seçimi
  • Led gösterge ve sağlam bir kasa seçimi
  • Diğer özelliklerin belirlenmesi

İyi ve size en uygun power bank seçiminde dikkat edilmesi gereken belli başlı hususları bu şekilde belirtmek mümkün olacaktır.

mah değeri belirleme

Power bank alırken dikkat edilmesi gereken özelliklerin en başında mAh değeri gelir. mAh power bank’lerin isminde geçen ve power bank’lerin pil ömrünü ifade eden bir değer olarak karşımıza çıkar. Batarya ömrünüzün uzun olması açısından mAh değerinin de yüksek olması gerekli olacaktır. Bununla beraber yüksek mAh değerinde sahip bir power bank’in fiyatı da aynı şekilde yükselecektir. Bu sebeple en yüksek mAh değerinde sahip power bank yerine telefonunuz için en uygun olabilecek değere sahip power bank almanız çok daha doğru bir tercih olacaktır.

güç girişi ve güç çıkışının belirlenmesi

Power bank seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken bir diğer özellik olarak da karşımıza güç giriş ve çıkış değerleri çıkacaktır. Bu değerler power bank modellerinin üzerinde 1A, 2A gibi ifadelerle belirtilir. Bu durumda power bank alırken 2A olan modeli tercih etmeniz sizin için çok daha faydalı olacaktır. Bunun sebebi ise bu modelin diğerlerine kıyasla çok daha hızlı ve kolay bir şekilde doldurulabiliyor oluşu olarak gösterilebilir. Burada güç girişi ve çıkışı olarak bahsedilen kısmın aslında akım değeri olduğunu unutmamak gerekir.

şarj etme hızının seçimi

Kullanıcılar için oldukça önemli bir konu olarak karşımıza şarj etme hızı çıkacaktır. Herkes telefonunun hızlı bir şekilde şarj olmasını isteyeceğinden dolayı buna göre bir power bank tercihinde bulunurlar. Örnek verecek olursak eğer 2000 mAh değerine sahip olan ve 1A güç çıkışı bulunan bir power bank ile telefonunuzu 2 saat içerisinde doldurabilirsiniz. Ancak aynı power bankın 2A güç çıkışa sahip olanı ile bu şarj olma süresini bir saate indirmek mümkün olacaktır. Bu bilgiler doğrultusunda bir power bank almak çok daha doğru olacaktır.

port miktarı

Telefonla ile birlikte tablet kullanmıyorsanız, USB çıkış port miktarı size göre önemsiz olabilir. Ancak her ikisini de kullanıyorsanız, en az 2 adet portu olan bir model seçmeye çalışmalısınız. Çünkü hem telefonunuzu hem de tabletinizi aynı anda şarj etmek isteyebilirsiniz.

powerbank açısından adaptör kalitesi

Powerbank satın alırken, genellikle gözden kaçırılan bir detay adaptörün kalitesidir. Eğer giriş gerilim ve akım değerlerine uygun olmayan bir adaptör kullanırsanız, ürünün kullanım ömrü oldukça kısa olacaktır. Powerbankın uzun süreli kullanımı için kaliteli bir adaptör tercih etmek önemlidir.

led göstergesi ve sağlam bir kasa seçimi

Dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli özellik de led göstergesine sahip oluşudur. Bu sayede power bank’in şarj oluşunu anlamamız çok daha kolay olacaktır. Sağlam bir kasaya sahip olması da oldukça önemlidir. Power bank’in kasasının ısıya ve darbelere karşı dayanıklı olması gerekir.

diğer özellikler

Power bank alırken dikkat edilmesi gereken diğer özellikleri ise şu şekilde sıralayabiliriz;

  • 2 cihazı birlikte kullanıyorsanız telefon ve tablet gibi, 2 tane portu bulunan bir model tercih etmeni çok daha avantajlı olacaktır.
  • Kaliteli bir adaptör tercih edilmesi yararlı olacaktır.
  • Güvenli bir power bank tercihi için yüksek akım ve kısa devre koruması olan bir power bank alınabilir.

Bu özelliklere sahip bir power bank tercih edilmesi uzun süre kullanım sağlayacaktır ve telefonunuz için de rahat bir kullanım imkanı sunacaktır. Firmanız da veya evinizde bulunan yazıcılar için firmamızdan yazıcı servisi hizmetinden yararlanabilirsiniz.

Kategoriler
This website uses cookies to improve your web experience.
Call Now Button