Skip links

Uzaktan Eğitim İçin Uygun Cihazlar

Uzaktan Eğitim İçin Uygun Cihazlar

Mart ayından itibaren yaşadığımız pandemi süreci belki de en çok eğitim öğrenimine devam eden öğrencileri etkilemiş durumda. Eğitim hayatlarının nasıl devam edeceği konusunda endişeye düşen öğrenciler, Mart 2020’den sonra online olarak eğitim almaya devam ettiler. Öğrencilerin ve velilerin yeni yeni alışmaya çalıştığı uzaktan eğitim, önümüzdeki yıl da kullanılacak. Velilerin en çok merak ettiklerinden biri olan “Uzaktan Eğitim İçin Uygun Cihazlar” araştırmasını Alfa Bilişim olarak sizler için cevaplayacağız.

uzaktan eğitime uygun bilgisayar özellikleri

Uzaktan eğitimin hem zorunlu hem de popüler olduğu pandemi döneminde öğrencilerin derslere erişebilmek için mutlaka bir elektronik cihazının olması gerekiyor. Kullanım kolaylığı ve daha çok çeşitlilik sunması nedeniyle dizüstü bilgisayarları ele alacak olursak uzaktan eğitim özelinde web tarayıcı, ofis programları ve online ders uygulamalarının kullanılacağını düşünürsek Uzaktan Eğitim İçin Uygun Cihazlar 4 GB RAM’i bulunan ve bütçenize oranla iyi bir işlemciye/depolamaya sahip laptop çocuğunuzun uzaktan eğitimde donanım ihtiyacını rahat bir şekilde karşılayacaktır.

uzaktan eğitime uygun bilgisayar için ne kadar bütçe ayırmalıyım?

Çocuğunuzun kullanacağı bilgisayarda yüksek ayarlarda oyun oynamayacağı veya büyük boyutlu programlar kullanmayacağını düşünecek olursak yüksek maliyetlere girmenize gerek olmadığını rahatlıkla söyleyebiliriz. Yukarıda özelliklerini sıraladığımız dizüstü bilgisayar için en az 3000 TL bütçe ayırmanız uygun olacaktır. Bu ücreti ödemek istemezseniz de daha uygun fiyata bir tablet alabilirsiniz. Bütçenize uygun cihazlar için Bilgisayarcı hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

eba tablet özellikleri nasıl olmalı?

Laptop maliyetlerine katlanmak istemiyorsanız veya laptop almayı gereksiz görüyorsanız 1000-1300 TL bandındaki bir tablet çocuğunuzun uzaktan eğitim dersleri için uygun olacaktır. Burada dikkat edilmesi gereken konu ise EBA Uzaktan Eğitim uygulamasının yüklenebileceği Android sürümde bir tablete sahip olmak. Tabletinizin ekranı da ne kadar büyük olursa çocuğunuzun işi o kadar kolaylaşacaktır. Uzaktan eğitim için tablet almayı planlıyorsanız daha uzun ömürlü kullanıcı deneyimi yaşamak için daha önce adını dahi duymadığınız markalardan uzak durmanızı öneririz.

uzaktan eğitim için kulaklık gerekli mi?

Çocuğunuzun derse daha iyi odaklanması için de bir kulaklık edinmeniz daha iyi olacaktır. Edineceğiniz kulaklık kulak üstü olursa çocuğunuzun kulakları ağrımayacak ve sıkıntı yaşamadan derslerine odaklanabilecektir.

Uzaktan eğitim için cihaz ihtiyacı ve sorularınız için Tuzla Bilgisayarcı ekibimizle iletişime geçerek destek alabilirsiniz.

This website uses cookies to improve your web experience.
Call Now Button