Skip links

SSD Bilgisayarı Hızlandırır mı?

SSD Bilgisayarı Hızlandırır mı?

Bu makalemizde SSD Bilgisayarı Hızlandırır Mı? sorusuna cevap vereceğiz.

Günümüzde hepimizin vazgeçilmezi olan bilgisayarlar, hayatımızın her alanında sıklıkla kullanılmaktadır. Teknolojinin yapı taşlarından biri olan ve donanımsal olarak bize birçok farklı seçenek sunan bilgisayarlar hızlı çalışabilmek için yüksek işlemci gücüne ihtiyaç duymaktadırlar.  Dosyaların verilerini okumak ve yazmak gibi işlemler için de bilgisayarlar, Hard Disk ve SSD diye adlandırılan iki farklı depolama çeşitlerini kullanır. Kimi bilgisayarlarda sadece birisi kullanılmaktayken, kimi bilgisayarlarda da iki çeşit de aynı anda kullanılabilmektedir. ”Peki bu iki çeşidin arasındaki fark nedir” sorusuna gelin birlikte bakalım.

hard disk ve sdd arasındaki farklar nelerdir?

Her iki çeşit de kullanıcılara yüksek boyutlarda depolama imkanı sunarken, SSD ve Hard Disk arasında çok ciddi bir hız farkı olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Hard Disk’ler verilerinizi milisaniyede okuyup yazmakta iken, SSD’ler ise verilerinizi mikrosaniyede okuyup yazma kabiliyetine sahiptir. Bu iki farkın gözle görebildiğimiz kısmını açıklayacak olursak, SSD’ler bilgisayarı hızlandırmakla beraber, programların daha hızlı açılmasına ve daha hızlı işlem yapmasına etki etmektedir. Bilgisayarın açma ve kapama hızını da tek haneli saniyelere indiren SSD’ler bilgisayarı hızlandırmaktadır. SSD takılı olmasına rağmen bilgisayarınızın hızında problem varsa Bilgisayarcı ekibimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

ssd bilgisayarı hızlandırır mı?

Aslında bu sorunun birçok nedeni var. Birkaçını sıralayacak olursak;

  • Eskiyen bilgisayarınızı SSD takarak canlandırabilirsiniz.
  • Bilgisayarınızı hızlandırabilirsiniz.
  • Programlarınızı daha hızlı ve akıcı şekilde kullanabilirsiniz.
  • Bilgisayarınızı birkaç saniye içinde açıp kapatabilirsiniz.
  • Dosyalarınızı harici disklere daha hızlı gönderebilir, bu harici disklerden dosyaları hızlı bir şekilde bilgisayarınıza aktarabilirsiniz.
  • Hard Disk’lere oranla sessiz çalışır.
  • Bozulacak mekanik parçası olmadığı için daha uzun ömürlü kullanabilirsiniz.

SSD Bilgisayarı Hızlandırır Mı ? cevabını öğrendiğinize göre sizde bilgisayarınıza SSD cihaz taktırmak istiyorsanız Tuzla Bilgisayarcı ekibimizden bilgisayarınız için doğru SSD cihazı satın alabilirsiniz. İletişime geçmeniz yeterli.

Kategoriler
This website uses cookies to improve your web experience.
Call Now Button