Skip links

Yazıcı Alırken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Yazıcı Alırken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Yazıcı, gündelik hayatta sıklıkla kullanılan cihazlardan biridir. Özellikle iş hayatında, çalışmalar sırasında yoğun bir biçimde yazıcılara ihtiyaç duyulmaktadır. Çalışmaların, içeriklerin bilgisayar üzerinde hazırlanıyor olması da yazıcı satın alma ihtiyacını öne çıkarmıştır. Çünkü nadir bir şekilde kullananların aksine yazıcıları sık sık kullananlar için şahsi bir yazıcı temel ihtiyaç niteliği taşımaktadır. Elbette yazıcı almadan önce dikkat edilmesi gereken bazı detayların olduğu bilinmektedir. Bu yüzden de yazıcı alırken nelere dikkat etmeliyim şeklinde sıkça sorular sorulmaktadır. Bu sorulara cevap aldığınız zaman sizin için en doğru olan seçimi yapabilirsiniz. İyi bir yazıcı almak için dikkat edilmesi gerekenler için de yazıcıların türleri, yazıcı özellikleri incelenmektedir. Yazıcı satın alırken kullanıcılar beklentilerine uygun olan yazıları almak istemektedir. Bunun yanı sıra yazıcı alımı sırasında kullanım amacına uyum sağlayan yazıcılar öne çıkmaktadır. Özellikle yazıcılar konusunda bilgi sahibi değilseniz, nasıl bir yazıcı alacağınızı bilmiyorsanız, o zaman yazıcı özelliklerini incelemeniz çok daha doğru olacaktır. Bu sayede karşınıza çıkacak yazıcı modelleri içerisinde hangisinin sizin için daha uygun olduğunu görme şansınız olabilir.  Tüm bunlarla da “yazıcı satın alırken nelere dikkat etmeliyiz şeklinde sorulan sorulara cevap bulmuş olursunuz.

yazıcı fiyatlarını etkileyen faktörler nelerdir?

Yazıcı alırken dikkat edilmesi gereken bazı detaylar vardır. Bunlardan ilki, yazıcıların özellikleri olarak yorumlanmaktadır. Çünkü sizler, yazıların özelliklerini bildiğiniz zaman, sizin için en doğru bilgi akışına ulaşmış olursunuz. İyi bir yazıcı satın alarak, yazıcı üzerinden yapacağınız işlemleri çok daha hızlı ve rahat bir şekilde sürdürme şansına sahip olursunuz. Bu aşamada özellikle dikkat etmeniz gereken detaylarsa belirgin özellikler barındırmaktadır. Bunları örneklendirecek olursak;

  • Yazıcı çeşitleri içerisinde seçim yaparken dikkat edilmesi gereken seçeneklerden biri dakikadaki baskı hızı olarak bilinmektedir. Çünkü baskı hızının daha fazla olması, zamandan tasarruf etmenizi sağlayacaktır. Aynı zamanda yazıcı modellerinin baskı hızı, çeşitlere ve özelliklere göre birbirinden ayrılmaktadır. Bundan dolayı da yazıcı almadan önce cihazın dakikada kaç siyah kaç renkli sayfa bastığını incelemeniz gerekmektedir. Seçimlerinizin de beklentilerinize uygun olan cihazdan yana olması önerilmektedir.
  • Yazıcı türleri için önemli olan özelliklerden biri Wi-Fi özelliği olarak bilinir. Çünkü artık gelişen teknolojiyle beraber kablosuz yazıcılar da üretiliyor. Kablosuz yazıcı üretimi sayesinde, bilgisayarınızla bağlantı kurmak için ekstra kablo gereksinimine de ihtiyacınız kalmıyor. Elbette hem alandan tasarruf etmek hem de teknolojiyi takip etmek isteyenler için bu etkili bir özellik olarak görülüyor.
  • Yazıcı modelleri için fonksiyonellik de etkili bir seçenek olarak görülüyor. Satın aldığınız yazıcıların, faks gönderebilmesi, fotokopi çekebilmesi gibi ekstra özelliklerinin olması öneriliyor. Bu sayede birçok işlemi tek bir cihaz üzerinden tamamlayabiliyorsunuz. Çok sayıda cihaz almak yerine yeni nesil yazıcı modelleri ile ihtiyacınıza uygun bir seçim yapabilirsiniz.
  • En iyi yazıcı modelleri içerisinde ağırlık ve ebat ölçüleri de önemli noktalardandır. Yazıcıların büyüklükleri, ağırlıkları dikkat edilmesi gereken seçenekler olarak yorumlanmaktadır.
  • Yazıcı kullanımı içerisinde yazılım desteği de önemli bir noktadır. Öncelikli olarak yazılım desteği sunan modellere öncelik verilmesi gerekmektedir. Güncellemelere ve yeniliklere uyum sağlayan yazıcılar, sorunsuz kullanım fırsatı sunmaktadır.
  • Yazıcı ne kadar diye düşündüğünüz zaman dikkate almanız gereken özellikler içerisinde dokunmatik ekran desteği, e-posta tarama gibi seçenekler yer almaktadır. Bunlar sayesinde işlerinizi çok daha kolay bir şekilde devam ettirme şansınız olacaktır.

yazıcı satın alırken dikkat edilmesi gereken özellikler nelerdir?

Yazıcı satın alırken dikkat edilmesi gereken özellikler birden çoktur. Hemen hepsini göz önünde bulundurarak seçim yapıldığında, en iyi özelliklerin öne çıktığı bilinmektedir. Bu aşamada öncelikli olarak bilinmelidir ki ucuz yazıcı almak, sanıldığı kadar doğru bir hamle değildir. Eğer siz yazıcı almaya karar verdiyseniz o zaman ilk kriteriniz fiyat olmamalıdır. En ucuz yazıcı modelleri üzerine yoğunlaşarak tasarruf edemezsiniz. Çünkü satın alacağınız modeller sizi ekstra maliyetlerle uğraşmak zorunda bırakacaktır. Ucuz yazıcılar genellikle çok fazla mürekkep kullanmaktadır. Aynı zamanda bazı modellerin yüksek fiyatlı kartuşlar kullandığı bilinmektedir. Eğer siz nadir bir şekilde yazıcı kullanıyorsanız, o zaman uygun fiyat seçeneklerine yönelebilirsiniz. Ancak eğer sürekli yazıcı kullanıyorsanız o zaman sizin için doğru olan kaliteli bir yazıcı satın almaktır. Yazıcı almak istediğiniz zaman karşınıza birçok seçenek çıkacaktır. Lazer yazıcı gibi çokça çeşit arasından seçim yapmanız gerekecektir. Elbette tonerli yazıcı, nokta vuruşlu yazıcı gibi farklı modeller bulunmaktadır. Tonerli yazıcı ve çok daha fazlasıyla öne çıkan modellerin özellikleri de öne çıkmaktadır. Birden fazla özelliğin olması, yazıcı seçimlerini de güçleştirmektedir. Genel olarak kişiler geniş özellikler arasında doğru seçimi yapmak istemektedir. Bu nokta da önemli olan şey sizin için en uygun olan yazıcıyı seçmektir. Yapmanız gereken şeyse, doğru seçimler yaparak öne çıkan işlevlerden hangisini kullanacağınızı belirlemenizdir. Renkli yazıcılar artık sıklıkla kullanılırken, yazıcılar fotokopi makinesi olarak da kullanılmaktadır. Ancak sizler, buna ihtiyacınız olup olmadığını hesaba katmalısınız. Çünkü ekstra özellik demek, her zaman ekstra maliyet anlamına gelmektedir. Yazıcı işlevleri kadar baskı kalitesi de önemli olan noktalardan biridir. Yazıcınız için piyasada öne çıkan yazıcı türü iki tanedir. Seçim yaparken püskürtmeli yazıcılar ve diğer yazılar arasından seçim yapmanız gerekmektedir. Her birinin özellikleri ve avantajları gözden geçirilmelidir. Bu sayede sizin işlerinize ve ihtiyaçlarınıza uyum sağlayan modeli seçme şansınız olacaktır. Yazıcıların çift taraflı yazdırma özelliğinin olup olmaması, baskı hızı gibi detaylar da önemlidir.

yazıcı seçimi nasıl yapılmalıdır?

Yazıcı seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken bazı detaylar vardır. Çünkü yazıcı nasıl çalışır sorusu kadar yazıcı nasıl seçilmelidir soruları da sorulmaktadır. Bu aşamada özellikle yazıcı fiyatları ve yazıcı özellikleri öne çıkmaktadır. Yazıcı almak isteyenler, bu nedenlerden ötürü seçim yapma noktasında kararsız kalmaktadır. Seçim yaparken dikkat edilmesi gereken noktalarsa belli başlı seçeneklerden oluşmaktadır.

Yazıcıların Kullanım Amaçları

Öncelikli olarak yazıcı seçimi yaparken kullanım amacınızın ne olduğunu belirlemelisiniz. Hangi amaçla, hangi ihtiyaçtan dolayı yazıcı almak istediğinizi bilmeniz, bu konuda size temel bir destek sağlayacaktır. İhtiyaçlarınızı belirlemeniz, ihtiyacınız olan modeli bulmanız konusunda en önemli noktalardan biridir. Eğer profesyonel bir baskı istiyorsanız o zaman buna uygun, yeni nesil bir yazıcı almanız çok daha doğru olacaktır. Diğer yandan basit yazdırma işlemlerini kullanmak için de standart özellikleri olan yazıcıları tercih edebilirsiniz.

Yazıcıların Güç Tüketimi

Yazıcıların kullanımı sırasında kapladıkları alan, güç tüketimi gibi faktörler bir hayli önemlidir. Özellikle evde kullanılacak yazıcıların, kullanışlı ve küçük yazıcılar olmaları çok daha doğrudur. Büyük yazıcılar her zaman çok yer kaplarlar. Aynı zamanda güç tüketimleri daha fazladır. Bundan dolayı seçimlerinizi yaparken hem ne için hem de nerede kullanılacaklarını göz önünde bulundurmalısınız. Yüksek özellikli olan yazıcı modelleri çoğunlukla iş merkezlerinde kullanıma uygun olacaktır. Seçim sırasında kullanım sıklığı da önemli bir noktadır. Toner seviyeleri, baskı sayısı, kalitesi ve hızı dikkate almanız gereken noktalar olarak yorumlanmaktadır.

Yazıcı Fiyatları

Yazıcı fiyatları, yazıcı alırken en çok sorulanlar arasındadır. Özellikle yazıcı ne kadar şeklinde sorulan sorular, farklı cevaplarla buluşmaktadır. Çünkü yazıcıların fiyatları, modele ve özelliklere göre değişiklik göstermektedir. Fiyatları belirleyen bu etkenlerin en iyisi olması da fiyatların artmasına neden olmaktadır. Bu yüzden yazıcı satın alırken, eğer kalite istiyorsanız, fiyata değil işleve bakmalısınız. Bütçenize denk olacak yazıcılar içinse uygun fiyatlı yazıcıları incelemeniz gerekmektedir. Böylece abartmadan kullanışlı bir yazıcı sahibi olmuş olursunuz. En iyi yazıcı modelleri için de özellikle marka ve modelleri gözden geçirmelisiniz. Böylece daha kurumsal ve daha güvenilir yazıcıları seçme şansınız olacaktır. Güvenilir satıcılardan alan yazıcıları, garantileri ile beraber uzun ömürlü ve rahat bir şekilde kullanabilirsiniz. Epson Yazıcı Servisi ve Canon Yazıcı Servisi hizmetlerimizden yararlanmak için bizimle iletişime geçin.

This website uses cookies to improve your web experience.
Call Now Button