Skip links

Yazıcı Kartuşlarını Ne Kadar Zamanda Bir Değiştirmek Gerekir?

Yazıcı Kartuşlarını Ne Kadar Zamanda Bir Değiştirmek Gerekir?

Günden Güne gelişen teknoloji ile birlikte yazıcılar hayatımızın daha fazla kısmına girmekte. Resmi kurumlarda, okullarda, evlerde yazıcı kullanılıyor. Yazıcı kartuşlarını ne kadar zamanda bir değiştirmek gerekir? Sorusu sıklıkla araştırılıyor. Toner Dolum için bizimle iletişime geçin.

kartuşun dolu olup olmadığını nasıl anlarız

Yazıcıların işlevini yerine getirmesi için dolu kartuşlara ihtiyaç duyuluyor. Kartuş olmadan yazıcıdan hiçbir belge alınamıyor. Ancak toner in bitip bitmediği kolay bir şekilde anlaşılıyor. Kartuş Dolum için bizimle iletişime geçin. Kartuşun boş olup olmadığı şu şekillerde anlaşılır:

  • Baskının silinmiş bir şekilde çıkartılması
  • Cihazın toner az uyarısı vermesi
  • Yazıcıdan beyaz kağıt çıkması

Boş olan tonerler işlevini yerine getirmiyor.

kartuş bitince ne yapılır

Kartuşlar sonsuza dek kullanılamıyor. Kartuşlar belirli sayıda kağıdı çıkardıktan sonra bitiyor. Kartuş bittiğinde mürekkeple tekrar doldurulması gerekiyor. Doldurulan kartuş tekrar eskisi gibi çalışıyor. Ancak herhangi bir sorun çıkmaması için doğru bir şekilde doldurmak gerekiyor. Kartuş doldurma işlemini çoğu bilgisayarcı yapıyor. Basit bir işlem olduğundan dolayı kısa sürmektedir . Mürekkep doldurmak için bir bilgisayarcıya yada uzmana gitmeye ihtiyaç yoktur. Yazıcı Tamiri için bizimle iletişime geçin.

1 kutu kartuş kaç sayfa basar

Kartuşların birden fazla modeli bulunuyor. Her yazıcı markasının kullandığı kartuş modeli değişiyor. Bazı yazıcılar çipli kartuşları kullanırken bazı yazıcılar çipsiz kartuşu kullanıyor. Buna bağlı olarak dolu bir kartuştan alınacak sayfa sayısı farklılaşabiliyor. Ortalama olarak 1 kutu kartuştan 1000 sayfa çıktı elde ediliyor. Ancak çıkartılacak olan belge renkli ise bu sayı daha da düşebiliyor.

yazıcının ne kadar kartuş mürekkebi kaldığını öğrenmek

Yazıcının tonerini öğrenmek bazen mümkün olmuyor. Tam çıktı alınırken kağıt silik çıkarmaya başlıyor. Böyle zamanlarda tonerin azaldığı anlaşılıyor. Ancak son çıkan yazıcılar genelde çipli kartuş kullanmayı tercih ediyor. Çipli kartuşlarda toner azaldığı zaman ekrana toner az uyarısı geliyor. Bu sayede kullanıcılar toner bitmeden önlemini alıyor. Bu kolaylık kullanıcıların hoşuna gidiyor.

kartuş doldurma fiyatları

Kartuş dolum fiyatları bazı etkenlere göre farklılık gösterebiliyor. Renkli tonerler daha pahalı olurken siyah tonerler daha ucuza dolduruluyor. Kartuşların kalitesine göre fiyat değişiyor. Bazı müşteriler ucuz olması için kalitesiz tonerleri tercih ediyor. Kalitesiz tonerler yazıcıya zarar verdiği için kullanılmaması öneriliyor. Kalitesiz olan tonerler, orijinal ürünlere göre çok daha ucuz oluyor. Samsung yazıcı servisi ve brother yazıcı servisi hizmeti için bizimle iletişime geçin.

Kategoriler
This website uses cookies to improve your web experience.
Call Now Button