Skip links

Birden Fazla Word Belgesi Birleştirme

Birden Fazla Word Belgesi Birleştirme

Sizler eğer elinizde olan dosyaları birleştirmek istiyorsanız herkes aklına gelen ilk yöntem Word belgesindeki bilgilerin içeriğini kopyalayarak diğer bir belgeye aktarmaktır. Eğer sayfa sayısı az olan bir Word belgesi ile çalışıyorsanız bu çözüm oldukça sizlerin işinize yarayacaktır.

Ancak yüzlerce sayfadan oluşan Word belgelerini birleştirmek sizlere sıkıntı yaratabilir. Bu nedenle ve bizlere sunduğu dosyalar birleştirme adı altında faaliyetten yararlanabiliriz bu yazıda birden fazla Word belgesini birleştirme hakkında bilgi sahibi olacaksınız.

word belgelerini birleştirme işlemi

Sizler eğer oldukça fazla sayıda bir Word belgesini birleştirmek istiyorsanız yerleşik işlevleri kullanarak bu birleştirme işlemini yapabilirsiniz. Microsoft Word 2016 kullanıcıları birden fazla Word dosyalarını birleştirme işlemini sıkıntısız bir şekilde gerçekleştirebilirler.

Ayrıca bu iki dosya birleştirme işlemi sadece Word dosyalarını kapsamakta değildir aynı zamanda Txt, odt, xml, pdf ve html gibi dosyalarda birleştirme işlemini yapabilirsiniz detaylıca inceleme yapalım.

microsoft word dosyalarını birleştirme işlemi

Sizler bu işleme başlamak için öncelikle bir Word belgesi oluşturmanız gereklidir. Aynı zamanda diğer belgelerle birleştirmek içinde istediğiniz bir belge ile kullanabilirsiniz fakat yeni bir belge ile diğerini birleştirecekseniz ilk belgeyi yedeğe almanızı öneririz. Yapacağınız işlemleri sıralayacak olursak;

  • İlk olarak Microsoft hesabı açmanız gereklidir ve boş bir belge derken ekle sekmesine tıklamanız gerekir. Word belgesine tam ekranı açmanız bazı simgelerin daha kolay bir şekilde bulmanıza yardımcı olacaktır. Bu sistemi kullanarak sağ taraftaki nesne ikonuna tıklamanız gerekir. Daha sonra menüden dosyadan metin kısmını seçmeniz gerekir.
  • Daha sonra açılan seçim diyaloğunun penceresindeki sağ alt köşesinde dosya türleri adı altında bir kutucuk mevcuttur. Tüm dosyalar şeklinde getirmeniz gerekir. Böylece birleştireceğiz dosyalarının birinin uzantısını sorunsuz bir şekilde birleştirebilirsiniz.
  • Aynı zamanda şunu bilmelisiniz ki aralık butonuna tıklanması yalnızca belirli bir aralığın içine aktarılması demektir. Bu şekilde doğru seçeneği tıklamanız gerekir.
  • Daha sonra açık olan ilk sayfadan sizleri dikkat edileceğiniz şey yazılarının bitim yerinde veya sonraki satırların konumlandırmaktır. Bu işlem oldukça önemli bir işlemdir bu konumlandırmayı yapmadığınız zaman ilk sayfadaki yazılar silinebilir. Bu nedenle ekle butonuna bastığınızda ilk sayfadaki imleci konumlandırmadağımız yerden itibaren seçmeniz belgesi yazıları birleştirmektedir.

Bu maddeleri dikkate alarak Word dosyalarını birleştirebilirsiniz. Aynı zamanda diğer dosya çeşitlerinden de yararlanarak bu şekilde birleşme işlemini tamamlayabilirsiniz.

word dosyalarını birleştirirken dikkat edilmesi gerekenler

Sizler Word dosyalarını birleştirmek istiyorsanız öncelikle satırların konumlandırılmasına önem vermeniz gereklidir. Herhangi yanlışa karşı silinebilir veya silinemez adı altında kopyalama işlemini yapmanız gereklidir. Sizler eğer bu işlemi ilk defa yazıyorsanız her şeyi kontrol altına alarak bir kopyalama işlemini gerçekleştirmeniz yararınıza olacaktır.

word dosyalarını neden birleştirmeye ihtiyaç duyabiliriz?

Herhangi bir işyerinde veya öğretim gördüğünüz okulda bir proje sahasında veya iş esnasında dosyaların birleştirilerek sunulması veya teslim edilmesi istenmektedir. Siz ayrı ayrı çıkartarak birleştirmek yerine onları bir dosya haline getirerek o şekilde göstermek yararınıza olacaktır. Aynı zamanda bazı iş yerlerinde veya okulda bu bir zorunluluk haline getirilmiştir.

Word belgesi birleştirme işlemi oldukça kolay bir işlem olmanın yanı sıra sizler bu sayede Word belgelerini birleştirerek kolay bir şekilde sonuç elde edebilirsiniz. Yüzlerce sayfalık yazılarınızı birleştirmek bu sayede kolaylaşmış olacaktır.

Bu yazımızda sizlerin Word dosyalarını nasıl birleştirmeniz gerektiği hakkında detaylı bilgiler sunduk. Bu yazı sayesinde sizler Word dosyaları birleştirerek işinizi görebilirsiniz. Aynı zamanda imleçleri de kolay bir şekilde takip edebilirsiniz.

Bilgisayarınızda veya laptopunuzda yer alan problemleriniz için firmamıza başvurarak laptop tamiri ve bilgisayar tamiri hizmeti alabilirsiniz.

Kategoriler

Bunları Da Beğenebilirsiniz

This website uses cookies to improve your web experience.
Call Now Button