Skip links

Yazıcı Neden Silik Çıkartır?

Yazıcı Neden Silik Çıkartır?

Yazıcı Neden Silik Çıkartır ? Yazıcılar, hem günlük hayatımızda hem iş hayatımızda sıklıkla kullandığımız teknolojik araçlardan biridir. Nokta vuruşlu, mürekkep püskürtmeli ve lazer yazıcı gibi türleri bulunur. Üç boyutlu baskı yapan yazıcılar da üretiliyor ancak günümüzde en çok kullanılanlar lazer yazıcılardır. Ancak yazıcılarda zaman zaman bazı problemler olabiliyor. Bu problemlerden biri de silik çıkartma problemi. Peki, bu problemin sebepleri neler olabilir ve çözümleri nelerdir?

yazıcı neden silik çıkartır ?

1. Toner Tozu Problemi

Tonerli yazıcılar için kullanılan toner tozu yeterli seviyede kalmamış olabilir. Ayrıca toner tozu hatalıysa da yazıcının silik çıkartmasına neden olabilir. Böyle bir durumda toneri yerinden çıkarıp sallamak bir çözüm değildir. Tonerin yeni bir tonerle değiştirilmesi daha uygundur. Bu tarz durumlarda firmamızın Yazıcı Servisi hizmetinden de yararlanma imkanınız bulunmaktadır.

2. Durum Ünitesi Problemi

Drum ünitesi üzerindeki kaplamanın incelmiş olması yazıcının silik çıkartma sebebi olabilir. Ünitelerin içindeki yeşil tambur şeklindeki araçlar drum olarak adlandırılır. Bu ünite kağıda görüntüyü aktarmada çok önemlidir ve zarar görmemesi gerekir. Maliyeti yüksek olabilir ancak drum ünitesi değiştirilirse bu problem çözülecektir. Değişim yapılmak istenmezse muadil olacak bir durum ünitesi alınarak da yenilenebilir.

3. Manyetik Merdane Problemi

Toner çok fazla kullanılıp birçok kez dolum yaptırıldığında manyetik merdane de zarar görebilir. Bu durumda zarar gören bölümlerde baskı kalitesi düşebilir ve bu da yazıcının silik çıkartmasına neden olabilir. Manyetik merdanenin değiştirilmesi oldukça kolay ve ucuzdur. Bu değişim baskı kalitesini artıracak ve silik çıkartma problemine çözüm olacaktır. Manyetik Merdane Problemleri ile karşı karşıya kalıyorsanız Yazıcı Tamiri hizmeti için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

HP Yazıcı Servisi ve OKI Yazıcı Servisi hizmetlerimizden 7/24 saat yararlanmak için bize ulaşın.

Kategoriler
This website uses cookies to improve your web experience.
Call Now Button