Skip links

WiFi Sinyal Güçlendirici

WiFi Sinyal Güçlendirici

Wifi Sinyal Güçlendirici, günümüzde internete bağlanabilen cihaz sayısı bir hayli fazla. Bu bağlantıların da büyük bir çoğunluğu ise hücresel veri yerine daha uygun fiyatlı olması sebebi ile kablosuz bağlantı yani Wi-Fi ile gerçekleşmekte. Tablet, akıllı telefon, bilgisayar, oyun konsolları ve televizyon gibi kablosuz ağ ile bağlandığımız ürünleri hayatımızın neredeyse her alanında kullanıyor olmamız nedeni ile de hızlı ve sorunsuz şekilde çalışan bir kablosuz ağ daha önce hiç olmadığı kadar önemli bir vaziyette. Ancak hayatımızın odak noktası haline gelen kablosuz ağlarda zaman zaman sıkıntılar yaşanabiliyor.
Kullandığımız modem bulunduğumuzun yerin her noktasında Wi-Fi sinyallerini iletemeyebiliyor. Duvarlar, uzunca koridorlar ya da çok geniş alanlar bu sorunun başlıca nedenlerinden sadece birkaçı.
Çekmeyen ve sürekli kopup duran Wi-Fi sorununa nokta atışı çözüm ise Wi-Fi güçlendiriciler. Wifi güçlendirici ihtiyacınız var ise Bilgisayarcı ekibimizden yararlanabilirsiniz.

internet hızınız neden düşer?

Daha önce belirttiğimiz gibi, kablosuz internet bağlantıları birçok nedenden dolayı kolaylıkla etkilenebilir. Ancak daha detaylı açıklamak gerekirse; modeminizin konumu, modeli, evinizin yapısı ve bağlı olduğunuz cihaz gibi faktörler, internet hızınızın düşmesine neden olabilir.

modemin bulunduğu yer

En iyi kablosuz internet hızını almak için atmanız gereken ilk adımlardan biri kesinlikle modem konumunuzu gözden geçirmektir. Kablosuz ağ sinyalleri, çevredeki birçok faktörle etkileşime girerek zayıflayabilir. Duvarlar ve metal gibi unsurlar ise bunların en yaygın olanlarıdır.

wifi sinyal güçlendirici nedir,  işe yarar mı?

 Wi-Fi bağlantısını kaynağından alıp bağlantı kalitesini artırarak ulaşılamayan yerlere ileten bu ürünler, kullanıcıların Wifi çekmeme sorununu çözmektedir. Özellikleriyle birbirinden ayrılan wifi güçlendiriciler, eğer doğru yere konumlandırılırlarsa verim alınabilir hale geliyorlar.

wifi sinyal güçlendiriciyi nasıl konumlandırmalıyım?

Wi-Fi sinyal güçlendiricilerde dikkat edilmesi gereken en önemli husus, cihazı nereye konumlandırdığınız. Eğer cihazınızdan verim almak istiyorsanız bu hususa çok dikkat etmelisiniz. Wi-Fi güçlendiricinizi sinyal alamadığınız noktaya konumlandıracak olursanız wifi sinyal güçlendirici cihazınından hiçbir verim alamazsınız. Modeminiz ile sinyalin gitmesini istediğiniz noktanın arasında konumlandıracak olursanız maksimum faydayı alabilirsiniz. Burada da dikkat etmeniz gereken durum, kullanacağınız mekanın yapısı ve büyüklüğünü göz önünde bulundurarak size uygun olan cihaz seçimini yapmalısınız.

alacağım wifi güçlendiricinin özellikleri nasıl olmalı?

Birkaç odalı ve çok da büyük olmayan bir evde veya küçük bir ofiste kullanacaksanız düşük fiyatlı wifi dağıtıcı sizin için uygun olacaktır. Genellikle iki antenli ve yönü değiştirilemeyen bu ürünler, sizi fazla masrafa sokmadan ihtiyacınızı rahatlıkla karşılayacaktır.

Eğer büyük bir evde yaşıyor, büyük bir ofiste çalışıyor veya büyük bir mekan işletiyorsanız wifi güçlendirici maliyetiniz biraz artacak demektir. Anten sayısı 3’ün üzerinde olan ve antenlerinin yönü değiştirilebilir olan wifi güçlendiriciler sizin ihtiyacınızı tam anlamıyla karşılayacaktır.

Wi-Fi Sinyal Güçlendiriciler hakkında fiyat almak ve aklınıza takılanları Tuzla Bilgisayarcı ekibimize sormak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.   

This website uses cookies to improve your web experience.
Call Now Button