Skip links

Varsayılan Tarayıcı Nasıl Değiştirilir?

Varsayılan Tarayıcı Nasıl Değiştirilir?

Bilgisayar ya da telefonlarda bulunan birbirinden farklı tarayıcılar vardır. Bu tarayıcılar arasında değişiklik yapmak isteyenler, varsayılan tarayıcı nasıl değiştirilir? Sorusunun ortaya çıkmasına neden olmuştur. Bilgisayar üzerinde rahat bir kullanım sunan tarayıcılar daha çok tercih edilir. Bir tarayıcının iyi olduğuna sunduğu performans ile karar verilebilir. Bazı tarayıcılar beklenilen performansı sunmadığı zaman değiştirilmelidir. Özellikle iş için sürekli bilgisayar kullanmak zorunda olanlar bu konuya daha çok dikkat ederler.

varsayılan tarayıcıyı telefondan değiştirme yöntemi

Varsayılan tarayıcının memnuniyeti sadece bilgisayarda değil telefonda da sağlanmalıdır. Telefon üzerinden de internet bağlantısı yapılabilmesi için, tarayıcı kullanımına ihtiyaç vardır. Seçilen tarayıcının özellikleri telefon hızını da etkiler. Tarayıcıların telefondan değiştirilebilmesi için, şu şekilde hareket edilmesi gerekir;

 • İlk olarak telefonun ayarlar kısmına giriş yapılır.
 • Daha sonra Uygulamalar kısmına giriş yapılır.
 • Üst kısımda yer alan üç noktaya basılır.
 • Varsayılan uygulamalar kısmına girilir.
 • Tarayıcı uygulaması alanına girilir.
 • Son aşamada istenen tarayıcı seçilerek işlem tamamlanabilir. Bu şekilde tarayıcı değişikliği yapılabilir. Telefonun tarayıcı değişikliği telefonun performansını olumlu yönde etkiler. Tabi bunda seçilen tarayıcı uygulamasının da önemi vardır.

varsayılan tarayıcı çeşidi neden değiştirilir?

Bilgisayar ya da telefonlarda bulunan tarayıcıların değiştirilmesinin farklı nedenleri olabilir. En çok kullanan tarayıcıların arasında bazı özellikler ön plana çıkar. Tarayıcıların yer imleri, adres çubukları ve açılış sayfaları seçim yapılmasında önemli etkenleri oluşturur. Tarayıcıların ayarları birbirinden farklı özelliklerde olabilir. Tarayıcılar ilk kurulduktan sonra varsayılan olarak ayarlansın mı sorularını sık sık alırsınız. Bunun isteği kullanıcıların kendisine bağlıdır. İnternet bağlantısının olmaya başladığından beridir, insanların hayatında tarayıcılarda vardır. İlk aşamada başlangıç olarak farklı sistemlerde tarayıcılar kullanılmıştır. Bugün kullanılan teknolojideki kullanılan tarayıcılar daha ön planda teknolojilere sahiptir. Unix tarayıcısından sonra İnternet Explorer tarayıcısı daha sık kullanılır olmuştur. Bugün daha farklı özelliklerde kullanılan tarayıcılar vardır. Bu tarayıcılar bilgisayar ya da telefonun kalitesini de arttırır.

varsayılan tarayıcı bilgisayar performansını etkiler mi?

Varsayılan tarayıcılar bilgisayarın performansını çok etkiler. Eğer ki bir kişi bilgisayar ya da telefonunda iyi tarayıcı tercih ediyorsa, bütün işlerini daha hızlı yapabilir. Chrome ya da opera bu anlamda çok iyi hizmet sağlar. Varsayılan tarayıcı nasıl değiştirilir? Sorularını soranların bu tarayıcıları denemesi gerekir. Bu tarayıcılar sayesinde, telefon daha etkin bir biçimde kullanılabilir. Bazı tarayıcıların arayüzleri ve girişleri zor olabilir. Bu da insanlar tarafından can sıkıcı olabilir. Bunun için tarayıcı tercihleri yapılırken bu konuların gözetilerek seçim yapılması gerekir. Beklenen performans ancak bu şekilde elde edilebilir.

en sık kullanılan tarayıcı çeşitleri nelerdir?

Bilgisayar ya da telefonlar, farklı tarayıcı ekleme özelliğine sahiptir. Bu da giriş hızını ve bağlantıyı epey etkiler. Bilgisayar ya da telefonlar üzerinde en sık kullanılan tarayıcılar şu şekilde sıralanır;

 • Google Chrome
 • Opera Browser
 • Safari Browser
 • Mozilla Firefox
 • Microsoft Edge
 • Yandex Browser gibi farklı tarayıcı çeşitleri vardır.

Tarayıcıların özellikleri onları en çok kullanılan ya da az kullanılan hale getirmiştir. Tarayıcılar içerisinde bilgisayar ya da telefonlarda en çok kullanılan tarayıcının Chrome olduğu görülür. Bu tarayıcının yaygın olarak kullanılmasının nedeni, hızlı ve kolay giriş sağlamasıdır. Kullanan kişiler, kısayol konusunda daha rahat kullanım sağlarlar. Bunun yanı sıra, bağlantı hızının en hızlı alınabildiği tarayıcı da Chrome tarayıcısıdır. Pek çok kişi bu nedenle telefon ya da bilgisayarında bu tarayıcıyı kullanır. Bilgisayarınızda sorun varsa firmamızın bilgisayar teknik servisi ve laptop tamiri hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

Kategoriler
This website uses cookies to improve your web experience.
Call Now Button