Skip links

Vpn Hızını Yükseltme Yöntemleri

Vpn Hızını Yükseltme Yöntemleri

Günümüz teknolojisinde bilgisayarlar için çok faydaları olan Vpn sayesinde birçok işlem gerçekleştiriliyor. Vpn hızını yükseltme yöntemleri ise pek bilinenler arasında değil. Peki, Vpn ne amaçla kullanılır ve nasıl hızını yükseltebilirsiniz? Bütün bunları makalenin devamını okuyarak öğrenebilirsiniz.

vpn nedir?

Virtual Private Network (Sanal Özel Ağ) teriminin kısaltılmışı olan VPN, internet üzerinde kurulan bilgisayarlardan oluşur. Bunlar sayesinde yerel bir internet erişimine sahip olmayan site veya uygulamalara girilebilir, ağ kaynaklarına erişmekte kullanılabilir. Güvenli olmayan sitelerde gezinirken bağlantıyı şifrelemek daha rahat olmayı sağlar. Bu sayede bağlantı daha güvenilir hale gelir. Vpn hızını yükseltme yöntemleri ile bunu geliştirmeniz mümkün. Ayrıca VPN’ler bulunduğunuz konum dışında cihazı sanal olarak farklı bir konumda gösterir. Bu konum ile kendi konumuz arasında veri akışı olur böylece siteler arasında rahatlıkla gezinebilirsiniz. PN yazılımları ya da mobil uygulamaları bu özel bağlantıya erişmeniz için sürücü kurarak bağlantınızı güvenilir kılar.

vpn hızı nasıl geliştirilir?

VPN sayesinde internet erişimi sırasında casusluk ihtimali bulunan sitelerde rahatça gezebilir, tehlikelerden korunabilirsiniz. Gizliliğinizi korumak için birkaç VPN hızlandırma yöntemini seçebilirsiniz. Bunlar şu şekilde:

  • VPN hızlandırma için en iyi sunucuyu seçin: VPN konumunuzu gizlemek için sizleri bir veya daha fazla sunucuya yönlendirir. Alternatif seçebilirsiniz. En iyi sunucular her zaman daha iyi hizmet sağlar.
  • Kablolu bağlantı deneyin: Kablosuz internet bağlantılarında performans sorunları yaşanabilir.
  • Farklı bir protokol seçin: Şifreleme düzeylerini azaltmak için OpenVPN veya IKEv2 / IPsec’tir, ancak bunun yerine L2TP / IPsec kullanabilirsiniz.
  • Bağlantı noktasını değiştirin: Belli bağlantı noktaları olarak ayarlanan sunucuyu değiştirmelisiniz. 443 numaralı noktayı seçebilirsiniz.
  • Cihazınızı sıfırlayın: PC’de, yönlendiricide, telefon veya tabletlerde sıfırlama yöntemi oldukça yaygındır. Bununla başlayabilirsiniz.

Bu adımları uygulayarak VPN’i hızlandırabilirsiniz. Güvenli internet erişimi için VPN son derece iyi bir çözüm olacaktır.

vpn hangi amaçla kullanılır?

VPN erişimi engellenen sitelere girmek, yasaklanan torrentlere erişmek, dosya indirimi yapmak gibi çok çeşitli amaçlar için kullanılır. İnternette rahat ve güvenli şekilde gezebilmek VPN’i ne kadar kullandığınıza bağlı olarak değişir. Banka şifreleri, okul şifreleri, sosyal medya bilgileri ve konum bilgilerinizin ortaya çıkmaması için güvenli internet erişimi şarttır. Fakat buradaki en önemli nokta VPN’in nasıl kullanıldığını bilmektir. Ayrıca ücretsiz VPN uygulamaları kullanarak internet erişimini daha güvenli hale getirmek mümkündür. Şu uygulamaları kullanabilirsiniz: Express VPN, Opera VPN, Tunnel Bear, Hide Me, Better Net, Windscridibe, Goose VPN. Gün geçtikçe popüler hale gelen ve hakkında daha fazlası öğrenilen VPN güvenli internet erişiminin başlıca adresi olmuştur.

vpn nasıl kullanılır?

VPN kullanırken dikkat edilmesi gereken birkaç temel nokta vardır. Hızlandırma yapılırken çalıştığından emin olmalı, kablolu internet yardımıyla erişilmelidir. Amacınıza göre her VPN çeşidi farklı şekillerde kullanılabilir. Gizli sitelere erişim sağlamak için kamuya açık olan VPN ağlarına erişmeniz gerekir. Ücretli ve ücretsiz uygulamaları tercih edebilirsiniz. Bağlandığınız ağı kolayca değiştiremeyeceğinizi unutmamalısınız. Dolayısıyla seçtiğiniz bir bağlantıya manuel olarak bağlanmalısınız. Üç çeşit VPN’e bağlanabilirsiniz. Bunlardan ilki şirketlere ya da kurumlara özel olarak bağlanan VPN’ler, ikincisi kamuya açık ve güven riski yüksek olan tüm trafiği toplu şekilde alıp farklı bir konumdan bağlantı kuran VPN’ler, üçüncüsü ise oyunlardan kullanılanlar. Bu üç çeşit VPN sayesinde hem iyi anlamda hem de kötü anlamda yazılımlar ortaya çıkabilir. Ülkemizde yasal olarak VPN kullanılabilir. Bu sayede VPN hızlandırma yöntemini ve bu yöntemi kullanmayı gerçekleştirebilirsiniz. Laptop servisi ve bilgisayar tamiri hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

Kategoriler
This website uses cookies to improve your web experience.
Call Now Button