Skip links

Whistle Nedir ? Deprem Sonrasında Hayat Kurtaran Uygulama!

Whistle Nedir ? Deprem Sonrasında Hayat Kurtaran Uygulama!

Whistle Nedir ? Son zamanlarda meydana gelen depremler insan hayatını olumsuz yönde etkilemeye başladı. Bu konu hakkında bina araştırmaları yapılmaya başlandı ve dayanıksız olan testi geçemeyen binalar yıkılarak depreme dayanıklı olanlar yapılmaya başlandı. Fakat bu da yeterli olmadı. Bu konuyla ilgili çok yararlı bir uygulama tanıtacağız. Bahsedeceğimiz uygulama deprem sırasında hayat kurtaracak niteliğe sahip olan Whistle uygulaması.

Whistle Nedir?

Bu uygulama aslında düdük yani ses çıkarma uygulaması. Yüksek seslere kadar çıkabilir niteliklere göre geliştiriciler tarafından geliştirilmiş. Deprem anında ya da deprem sonrasında bulunduğunuz konumu yakınlardaki kişilere bu ses sayesinde duyurarak oluşabilecek olumsuz sonuçların önüne geçmez mümkün. Sadece deprem değil diğer tim doğal afet ve olumsuz durumlarda yer bildirimi yapmak için kolayca kullanılabilir bir uygulamadır.

Whistle Nasıl Kullanılır?

En kötü senaryoyu düşünmek gerekirse bir enkaz altında bulunduğunuzu düşünün. Arama kurtarma ekipleri sizin yerinizi bilmiyor ve vakit daralıyor. Whistle aracılığı ile tiz ya da yüksek sesler çıkartarak insanların dikkatini çekebilir ve arama kurtarma ekiplerine yerinizi kolayca bildirmiş olursunuz. Uygulamayı kullanabilmek için telefona indirme işlemi yapmak gerekiyor. İndirdikten sonra telefonun çalışır konumda olduğundan emin olmak lazım. Aksi halde uygulama çalışmayabilir.

Whistle Uygulaması Telefona Nereden İndirilir?

Uygulamayı İOS ve Android ile Play Store ve App Store üzerinden kolayca indirmek mümkün. Ayrıca uygulamayı kullanmak için herhangi bir ücret ödememize gerek yok. Telefonda çok az yer kaplamasıyla beraber oldukça kullanışlı bir uygulama niteliklerine sahiptir.

Firmamızın Tuzla Fotokopi ServisiTuzla Notebook Servisi ve Tuzla Bilgisayarcı hizmetlerinden yararlanmak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kategoriler
This website uses cookies to improve your web experience.
Call Now Button